Silikon CHN-KS

Dvousložkový licí silikon (silikonový kaučuk) vytvrzující při pokojové teplotě pomocí kondenzační reakce. Pro výroba forem určených pro odlitky z polyuretanu, epoxidu, polyesteru, sádry, betonu, cementu, vosku, nízkotavících kovů, mýdla, dekoračních prvků z omítek, apod. Výroba dělených forem pro rozměrné objekty, sochy, apod.

Cena od 429,00 Kč

Dvousložkový licí silikon (silikonový kaučuk) vytvrzující při pokojové teplotě pomocí kondenzační reakce. Skládá se ze složky A a složky B - tvrdidla (vždy součástí balení). Po přidání 3% tvrdidla má při pokojové teplotě silikon 30 minut dobu zpracování a za 2-6 hodin možno odformovat. Dobu zpracování a vytvrzení lze upravit množstvím tvrdidla a změnou teploty.

Výsledná forma je odolná proti deformaci, vysokým a nízkým teplotám, kyselinám a zásadám.

Výroba forem určených pro odlitky z polyuretanu, epoxidu, polyesteru, sádry, betonu, cementu, vosku, nízkotavících kovů, mýdla, dekoračních prvků z omítek, apod. Výroba dělených forem pro rozměrné objekty, sochy, apod. Lze použít také na výrobu betonových forem. Je vhodný i pro malé výrobky nebo na formy s jemnými detaily. Díky tvrdosti 25 shore A lze formu sejmout i z modelu se zápornými úhly.

Vzhledem k vysoké zatékavosti a nízké viskozitě není nutná vývěva. Silikon je možné použít jako licí nebo při zahuštění thixotropní přísadou i jako natírací. Je elastický a odolný vůči roztržení.