Čirá epoxidová pryskyřice VEROPAL Transparent

Transparentní epoxidová pryskyřice VEROPAL TRANSPARENT

Čirá licí pryskyřice VEROPAL TRANSPARENT je dvousložkový transparentní epoxidový systém vyznačující se nízkou viskozitou a pomalejším vytvrzováním za normální teploty. Působením UV záření tato pryskyřice během let lehounce žloutne a získává přirozený lehce nažloutlý pryskyřičný odstín. Při vytvrzování se smršťuje jen minimálně. Tvrdost odlitku se reguluje mísícím poměrem od tvrdého 75 Shore D při poměru 100:50 až po pružný 60 Shore A při mísícím poměru 100:100. Hmota je prakticky bez zápachu, lze ji dobře probarvovat a pigmentovat. Pro dosažení rychlejšího vytvrzení je možné hmotu temperovat na teplotu 40 - 60 °C po dobu několika hodin (po přechodu do gelové fáze). Tím urychlíme vytvrzení.

Vyrábí se ve 3 verzích:

  • VEROPAL TRANSPARENT 200 - pomalá verze (vytvrzuje až 48 - 72 hodin při normální teplotě) tento systém umožňuje zpracovávat a odlévat najednou objem 20L. Doba zpracovatelnosti cca 6 hodin).
  • VEROPAL TRANSPARENT 230 - středně rychlá verze (vytvrzuje cca 36 - 48 hodin při normální teplotě).
  • VEROPAL TRANSPARENT 250 - rychlá verze je určen pro menší odlévání do objemu cca 500ml Systém má zkrácenou dobu vytvrzování (cca 24 - 36 hodin při normální teplotě) s minimálním smrštěním a dobou zpracovatelnosti 60 min.

VEROPAL TRANSPARENT se používá zejména na výrobu vodojasných transparentních odlitků, k odlévání menšího nábytku, dále reklamních a dekorativních předmětů, v modelářství a k zalévání menších kusů dřeva.